420 602 393 424 info@interstudytours.com
420 602 393 424 info@interstudytours.com

Kurz němčiny na Jazykovém Institutu Dialoge v Lindau

Petr, 21 let, Plzeň
Cena
Od
KONZULTACE ZDARMA

Pole označená * jsou povinná

Stisknutím tlačítka „Odeslat“ vyjadřujete svůj souhlas s tím, že Vás budeme kontaktovat za účelem poradenství ohledně naší nabídky. Bližší informace o zpracování osobních údajů najdete zde.

Kurz němčiny na Jazykovém Institutu Dialoge v Lindau

Kurz němčiny na Jazykovém Institutu Dialoge v Lindau

 

O mém studijním pobytu v Lindau (srpen-září 2018)

Rozhodl jsem se, že se s Vámi podělím o mé zkušenosti spojené se studiem němčiny.

Jednoho večera jsem si uvědomil, že německý jazyk je u nás v České republice stejně důležitý, někdy možná důležitější než velmi rozšířená angličtina. Spojil jsem se proto s Interstudy Consulting, kteří mi následně připravili nabídku studia na míru, a velmi mně pomohli.

Město Lindau je krásné město u největšího alpského jezera Bodensee, kde potkáte mnoho přátelských a nápomocných lidí. Přímo jazyková škola Dialoge (ve spolupráci s Interstudy Consulting), nabízí zprostředkování pracovní stáže včetně nemalého výdělku. To bylo pro mě osobně velice zajímavé.

Domluvil jsem se s Interstudy Consulting na studiu němčiny v délce 6-ti týdnů – dopolední škola + 2x týdně odpolední (lekce konverzace), ubytování ve studentské rezidenci (možnost také bydlet v rodině nebo hostelu přímo u školy), kde je k dispozici kuchyňka a je možné snížit náklady pobytu. V případě zájmu je možné absolvovat přípravné lekce pro splnění zkoušek DAFF, které jsou mezinárodně uznávány. Dopravně je Lindau dobře dostupné – nacházejí se zde vlaková nádraží, přímé autobusové linky z CZ, nejbližší letiště ve Friedrichshafen-u (Německo) nebo St. Gallen-u (Švýcarsko). Od Interstudy Consulting jsem předem obdržel potřebné informace a všechny mé dotazy byly zodpovězeny.

Po mém příjezdu jsem se ubytoval, a hned poté mě pohostili ostatní studenti. Vzali mě do kuchyně k velkému společnému jídelnímu stolu, obdržel jsem skvělé občerstvení a potom už běžela komunikace a vzájemné poznávání se. Ihned tak vlastně začalo studium němčiny, až mě ten první den bolela hlava. Hned jsem ale věděl, že mě čekají nádherné, nezapomenutelné a veselé dny včetně nových zkušeností a zážitků, což se naplnilo.

Ohledně samotné výuky, musím školu Dialoge SBL GmbH velice pochválit a mohu zde výuku němčiny jedině doporučit. Používají zde metody, které Vás zkrátka jistě posunou dál, samozřejmě za předpokladu, že budete sami aktivně spolupracovat. Mimo jiné je zde pěstován osobní přístup a výuka formou zábavy a nikoli nudných přednášek. Ve škole je student vždy rozdělen podle dosavadních znalostí jazyka – od úplného začátečníka (A1) až po velmi pokročilého (C1). Pro maximální profit znalostí potřebujete následující – vždy zájem o komunikaci a o možnosti zdokonalování se (+být pilný student). Pokud uvedené věci máte, je to škola k nezaplacení.

Navíc je to zážitek na celý život. Poznáte spoustu skvělých lidí z celého světa, a získáte nové přátele. Škola pořádá skoro pro každý den nějakou akci, ve všední dny to byly vodní sporty, turnaje v pokru a sportu, karaoke s tancováním, grilování a spoustu dalšího. O víkendech je vždy pořádán školou výlet po okolních krásách – města Konstanz, Bregenz, Alpy, stezka v korunách stromů, apod. Pokud jsou při těchto akcích nějaké výdaje, student si je hradí sám. I tak se ale doporučuji zúčastnit. V Bodensee je výborné koupání, ale je třeba dát pozor na ostré kameny – hodí se gumová obuv do vody. Věk studentů byl většinou mezi 18-25 lety. I tak jsem byl ale ve třídě s paní, které bylo 60, a o dva týdny dříve se slečnou z Řecka, které bylo 15. Jsou zde tedy vítaní všichni. Pokud se mírně obáváte o bezpečnost, myslím, že zbytečně. Za dobu trvání mého pobytu jsem zde neviděl jediný, byť náznak agresivity či vůbec vulgarismu. Naopak všichni všude byli vůči sobě velmi milí, nápomocní a kamarádští – nejen ve škole, ale i jinde v Lindau (podle mé zkušenosti v obchodech, hospodách, klubech, restauracích, sportovních cvičištích nebo plážích :)).

Podrobné informace o škole – https://www.dialoge.com/de/ .

Shrnutí – pokud se chcete naučit německy, neváhejte a zkuste Lindau. Stačí se jen nebát a šlápnout do toho. Jako bonus k tomu obdržíte – poznání nových míst, několik velmi dobrých přátel z celého světa, možnost získání certifikátu, možnost získání práce, a hlavně zkušenosti a zážitky na celý život.

 

Petr, 21 let, Plzeň

 

Mapa
Fotky
Recenze

Semestr na střední škole na Novém Zélandu

Dobrý den, studium a pobyt na Novém Zélandu byl pro mně úžasnou zkušeností. Moc rád vzpomínám hlavně na rugby a na novozélandskou krajinu. Co se týče studia, tak škola byla  každý den od 8:40 do 15:20. Chodil jsem do školy pěšky cca 20 minut. Autobusová doprava nebyla spolehlivá. Skolní komplex byl velice rozlehlý, chvíli mi [...]

Kurz němčiny na Jazykovém Institutu Dialoge v Lindau

  O mém studijním pobytu v Lindau (srpen-září 2018) Rozhodl jsem se, že se s Vámi podělím o mé zkušenosti spojené se studiem němčiny. Jednoho večera jsem si uvědomil, že německý jazyk je u nás v České republice stejně důležitý, někdy možná důležitější než velmi rozšířená angličtina. Spojil jsem se proto s Interstudy Consulting, kteří mi následně připravili nabídku [...]

Výuka angličtiny v budhistickém klášteře v Nepálu

Podívejte na hodnocení pobytu naší studentky

Kurz angličtiny na Jazykové škole English in Margate

NÁDHERNÉ MÍSTO NA SVĚTĚ. KOUZELNÉ RETRO PLNÉ SKVĚLÝCH CHUTÍ, OSVĚŽUJÍCÍHO MOŘE A HODNÝCH LIDÍ. ŠKOLA JEDINEČNÁ. VELMI PROFESIONÁLNÍ. NAMÍSTO ŘEDITELE, UČITELŮ A ÚŘEDNÍKŮ ZDE NA NÁS ČEKALI PŘÁTELÉ     MAMINKA, srpen 2017 CHCI NAVŽDY BYDLET V MARGATE , ANIČKA 4 ROKY, srpen 2017      

Angličtina v Margate

NAPROSTÁ BOMBA. KRÁSNÉ MÍSTO, SYMPATIČTÍ LIDÉ, SUPER ŠKOLA. PETR, 13 let, srpen 2017      

Angličtina u moře v Margate

ÚÚÚPLNĚ SUPER KRÁSNÝ DŮM, NEJLEPŠÍ UČITELKA. TADY BYCH SE UČIL VŠECHNO, NEJEN ANGLIČTINU. Jakub, 11 let, srpen 2017  

Podobné kurzy a pobyty
KONZULTACE ZDARMA