Jazykové kurzy > Irsko > Malta Studium v zahraničí Stáže a brigády Vyhledávač kurzů Aktuality Recenze O nás Kontakty Blog

Jazykové kurzy angličtiny a jazykové pobyty v Irsku


Rozhodli jste, že vyjedete do zahraničí naučit se anglicky? Pokud neuvažujete o zámoří, v rámci Evropy máte pro studium anglického jazyka na výběr mezi Anglií, Maltou, Kyprem a Irskem.

Obsah stránky:

Irsko

Poloha

Irsko je menší ostrovní stát nacházející se v severozápadní Evropě. Sousedem je přes moře na východě Velká Británie a na severu ostrova Severní Irsko, které technicky též náleží k Velké Británii. Hlavním městem je Dublin.

Mluví se v Irsku anglicky?

Ano. V Irsku se hovoří anglicky a též irsky. Ačkoli oba jsou oficiální jazyky, v běžném každodenním životě se setkáte pouze s angličtinou. Každoročně za výukou angličtiny přijíždí do Irska přes 120 000 mezinárodních studentů ze 160 zemí.

Podnebí

Klima je přímořské, kdy se teploty po celý rok pohybují mezi 10 – 20 stupni. Počasí obecně je velmi odlišné od našeho. Behěm dne se můžou vystřídat všechna roční období, a to hned několikrát. Pokud už jste dlouho neviděli duhu, zde ji uvidíte. A třeba na jejím konci čeká “leprechaun”, který vám odkryje hrnec zlata.

Je v Irsku bezpečno?

Irsko se pravidelně umísťuje v top 20 nej zemí, co se týče kvality života, rozvoje a bezpečí. Ano, Irsko je bezpečnou zemí, srovnatelnou s Českem. Je též v Evropské Unii.

Proč se učit anglicky v Irsku – 4 důvody

1. Milí lidé

Irové jsou milí a otevření lidé, osobně bych je označil za nejpřátelštější národ v Evropě. Oproti naší české strnulosti Ir se dá do řeči s každým, velmi rád a kdekoli.

Až poletíte do Dublinu, zkuste si sami udělat dojem z celníků tam a třeba v Praze. V Dublinu vás obvykle přivítá úsměv celníka, a není výjimkou, že se vás zeptá, jak se máte, osloví vás jménem a popřeje šťastný pobyt. Díky otevřenosti Irů budete mít spoustu příležitostí si procvičit angličtinu. Pro začátek stačí říci „How are you?“ a pak se ponořit do úvodního small talku o počasí, sportu a co všechno můžete v Irsku vidět a dělat.

2. Mezinárodní prostředí

Irsko a především města Dublin, Cork a Galway jsou velmi mezinárodní. Přistoupením k Evropské Unii v roce 1973 znamenalo pro chudé Irsko velký ekonomický boom. Irsko se vyšvihlo na jednu z nejlépe fungujících ekonomik v Evropě, což ročně láká desetisíce pracovních sil ze zemí uvnitř i mimo Evropské Unie. V jazykových školách narazíte na mix cizinců ze všech zemí. Zejména jižní národy jsou velmi komunikativní a při výuce i mimo ní se tak nemusíte bát, že byste se nudili a angličtinu neprocvičili. Naší velkou výhodou je, že Čechů a Slováků v jazykových školách je zastoupeno méně.

3. Progresivní jazykové školy angličtiny

Irsko je rychle se rozvíjející země, nejenom ekonomicky, ale i kulturně. Irové jsou otevření změnám a to se odráží i na úrovni jazykové výuky angličtiny. Jazykové školy v Irsku jsou velmi kvalitní a pokrokové. Zábavnou a nenásilnou formou získáte sebevědomí a znalosti pro komunikaci v angličtině. Studium si během svého jazykového pobytu prostě užijete.

4. Zajímavé aktivity a nádherná příroda

Irsko vám může nabídnout spoustu aktivit, které u nás nenajdete nebo byste je v normálním životě ani nevyzkoušeli. Každá aktivita vám poskytuje další možnost se zdokonalit i v anglickém jazyce a může být tou nejpřirozenější a nejefektivnější metodou výuky. Když si jdete zahrát golf, zajezdit na koni, projít se po pláži, vyzkoušet surfování, plavbu na lodi, učit se irské tance či poslechnout si keltskou muziku, je zde téměř jisté, že budete procvičovat angličtinu.

Oblíbená místa pro studium angličtiny v Irsku

Studium angličtiny v Dublinu

Dublin je hlavní a největší město Irska. Metropolitní oblast Velkého Dublinu má cca. 1,2 milionu obyvatel.

Dublin nabízí mnoho historie, architekturou se někomu může podobat anglickým městům, i když každá část jinému. Místní dělí Dublin na severní a jižní, přičemž uprostřed je centrum města, které protíná řeka Liffey. Najdete zde jak historické čtvrti (Temple Bar), tak moderní výstavbu (Gran Canal Dock).

Město je kulturním a hudebním centrem. V útulných irských hospůdkách nechybí živá hudba. Ve městě je téměř každý druhý den koncert nějaké prestižní kapely.

Státní muzea a galerie jsou zdarma. Je zde mnoho parků, které se v létě mění na místa kulturních a hudebních akcí. K moři je to z centra nějakých 20 minut autobusem nebo vlakem, zejména místa jako je Howth, Bray či Dalkey by vám neměly uniknout. Na jih od Dublinu je pohoří Wicklow mountains, které je ideální pro procházky.

Dublin je sídlem velkých mezinárodních firem (Google, Microsoft), které nabízejí mnoho zajímavých pracovních příležitostí nejenom pro místní.

Jazykové pobyty v Dublinu

V Dublinu najdete největší podíl jazykových škol z celého Irska. Mnoho se nachází přímo v centru. Školy se snaží odlišit zaměřením kurzů, aktivitami, počtem studentů v třídách a samozřejmě i cenou. Sdělte nám Vaší představu a my vybereme vhodné jazykové školy.

Studium angličtiny v Corku

Cork je druhé největší město Irské republiky. Má krásný univerzitní kampus, v centru je vše v pěší vzdálenosti. Cork má i své letiště, které je 15 minut cesty z centra. Město je vstupní branou do jedné z nejkrásnějšíš oblastí Irska.

Osobně bychom doporučili navštívit malá přímořská městečka Kinsale a Cobh nedaleko Corku a pak poloostrovy Beara, Kerry a Dingle. Zejména Kerry je dokonalé pro výšlapy do hor a nádherné výhledy na moře a přilehlé ostrovy.

Pro nadšence do mořských sportů je jih a západ Irska vhodný pro surfování. Pokud zvolíte podzimní období, máte též šanci vidět velryby.

Jazykové pobyty v Corku

Jazykové školy jsou v centru města. Nabízejí též kombinace angličtiny s doplňkovými aktivitami včetně návštěv nejzajímavějších míst, takže se nemusíte bát, že byste nic neviděli a nezažili.

Studium angličtiny v Galway

Galway je malebné město na západě Irska. Je se 80 000 obyvateli čtvrtým největším městem. Mezi Iry je Galway možná nejoblíbenější město. Leží přímo u moře, má krásnou promenádu a zachovala si svůj historický půvab. Dle místních je zde též nejlepší „fish and chips“ v celém Irsku, takže doporučujeme ochutnat.

Jazykové pobyty v Galway

Jazykové školy v Galway nabízí kompletní program od jazykových kurzů od obecných jazykových kurzů po studium obchodní angličtiny. Je zde renomovaná univerzita, na které lze pokračovat ve studiu. Galway je ekonomicky velmi silné, zejména ve farmaceutickém průmyslu.

Okolí Galway je asi tím nejtradičnějším Irskem. Narazíte zde ještě na oblasti, kde se mluví irsky. Jsou zde krásné kostely, zapomenuté hrady a pohádkové přírodní scenérie. Ať už vyrazíte na jih do kamenité Burren, prohlídnete si Cliffs of Moher, vydáte se na server do mraky zahalených kopců oblasti Connemara, nebo si trajektem přejedete na Aranské ostrovy, nebudete litovat.

Galway je též nedaleko od surfařského centra La Hinch a jazykové školy nebo my vám rádi zprostředkujeme vyzkoušení si této stále oblíbenější aktivity.

Výuka angličtiny na farmě

Výuka angličtiny na farmě je velmi efektivní způsob výuky, jelikož budete celý den v anglicky mluvícím prostředí. My spolupracujeme s jazykovou školou v Naas, county Kildare, která pobyty na farmě organizuje. Na vyžádání rádi zajistíme i jazykový pobyt na jiném místě Irska, pokud to bude v našich silách.

Z jakých typů kurzů lze vybírat v Irsku?

Jazykové školy v Irsku nabízejí kompletní nabídku jazykových kurzů, mezi oblíbené patří:

 • Obecná angličtina
 • Obchodní angličtina (Business English)
 • Odborná angličtina (English for Special Purposes)
 • Angličtina pro manažery (Executive English)
 • Angličtina pro přijetí na střední/vysokou školu
 • Angličtina pro učitele (TEFL)
 • Angličtina s pracovní zkušeností
 • Au Pair

Zkoušky z cizího jazyka / jazykové certifikáty

V Irsku je obecně možné získat níže uvedené jazykové certifikáty. Pokud máte zájem o konkrétní jazykový certifikát, obraťte se na nás. Rádi Vám doporučíme vhodnou jazykovou školu.

 • Cambridge Advanced Exam
 • Cambridge Business English Certificate
 • Cambridge First Certificate Exam
 • Cambridge Key English Test
 • Cambridge Preliminary English Test
 • Cambridge Proficiency Exam
 • IELTS
 • Other Examinations
 • Oxford
 • Pitman
 • Test of Interactive English
 • TOEFL
 • TOEIC
 • Trinity College London

S čím zkombinovat jazykový kurz či pobyt?

Oblíbenou formou studia angličtiny je zkombinovat pobyt s doplňkovými aktivitami, které školy buď samy nabízí nebo Vám je rádi pomůžeme zajistit mimo. Z často poptávaných jsou to:

 • Sportovní aktivity

  • Angličtina a golf (profi i pitch/putt)
  • Angličtina a jízda na koni
  • Angličtina a surfování
  • Angličtina a fotbal/rugby/další sporty
  • Angličtina a plachtění
  • Angličtina a rybaření

 • Kulturní a odborné aktivity

  • Angličtina a irské tance
  • Angličtina a keltská hudba
  • Angličtina a Irština
  • Angličtina a počítače
  • Angličtina a literatura

Přehled jazykových škol v Irsku

Oblíbené {{ favourites.length }}
{{ programme.post_title }}
KONZULTACE ZDARMA