Jazykové kurzy > Irsko > Malta Studium v zahraničí Stáže a brigády Vyhledávač kurzů Aktuality Recenze O nás Kontakty Blog

Jazykové kurzy angličtiny a pobyty na Maltě


Rozhodli jste, že vyjedete do zahraničí naučit se anglicky? Pokud neuvažujete o zámoří, v rámci Evropy máte pro studium anglického jazyka na výběr mezi Anglií, Maltou, Kyprem a Irskem.

Obsah stránky:

Malta

Poloha

Malta je nádherný ostrov ve Středozemním moři, kde je angličtina rodným jazykem Maltézanů. Tento ostrov nabízí bílé slunečné pláže i spoustu zábavy, karnevalů a divadelních představení.

Malta je ideální místo ke studiu angličtiny v „prázdninové atmosféře“. Křišťálově čisté moře, středomořské klima, úžasné kavárny na pláži, fascinující historie, velká bezpečnost ostrova a kvalitní školy, to jsou hlavní důvody, které Čechy lákají na Maltu. Připojte se ke studentům z celého světa.

Maltské souostroví, tedy ostrovy Malta, Gozo a Comino, dělí od Sicílie jen asi sto kilometrů. Všechny ostrovy mají poměrně malou rozlohu, lokality jsou proto snadno dostupné místní dopravou, půjčeným autem nebo na kole.

Mluví se na Maltě anglicky?

Určitě, na Maltě existují dva úřední jazyky - maltština a angličtina. Maltština je mixem arabských a románských jazyků a používá ji spíše starší generace. Tento jazyk se vyvíjel spolu s Maltou, a tak, jak postupně Maltu ovládali nejdříve Arabové a pak Normani ze Sicílie, tak se taky přizpůsoboval jazyk. Z románských jazyků tedy v maltštině pocítíme nejvíce italštinu. Valnou většinu maltských obyvatel tvoří Malťané (přibližně 97%). Další část tvoří britská menšina. Každoročně za výukou angličtiny přijíždí do Irska přes 120 000 mezinárodních studentů ze 160 zemí.

Podnebí

Typicky středomořské klima Malty se vyznačuje horkými suchými léty a mírně deštivými zimami. Obecně je Malta suchou zemí, roční úhrn srážek činí přes 600 mm. Letní měsíce představují na Maltě velká vedra a sucho, zato hodně malé srážky. Díky větru ale nepocítíte tolik nepříjemný pocit spalujícího slunce. V letních měsících se teplota pohybuje v průměru od 24 do 30 stupňů Celsia. V zimním období pak kolísá v rozmezí 15 až 20 stupňů.

Teplota vody od dubna stoupá až na krásný průměr 23-26 stupňů, od října do listopadu začíná mírně klesat a drží se na hranici 22-20 stupňů Celsia.

Je na Maltě bezpečno?

Ano, bezpečnost je na Maltě výjimečná. Tento ostrovní stát patří v současnosti mezi nejbezpečnější místa světa. O něco složitější je situace na silnicích, protože provoz je velmi hustý. Pokud si půjčíte auto, jezděte pomalu a opatrně, ostrovy jsou plné zatáček a úzkých uliček. Doprava je trochu komplikovaná, ale ostrov velmi kulturní. Malta je členem Evropské Unie.

Proč se učit anglicky na Maltě

 • Slunné a příjemné klima po celý rok
 • Přátelská prázdninová atmosféra
 • Anglicky hovořící prostředí
 • Ideální kombinace studia angličtiny a dovolené
 • Cenově dostupné, ale kvalitní jazykové školy
 • Kulturní prostředí s množstvím zábavy, akcí, festival, rušný noční život
 • Mezinárodní studentské prostředí s možností sportovních aktivit
 • Možnost brigády i práce většinou v oboru cestovního ruchu

Malta nabízí mnoho historických zajímavostí, zde se spojily vlivy různých kultur a národů. Pozůstatky několika chrámů na jižním pobřeží jsou dokonce považovány za nejstarší na světě. Také místní lázně, akvadukty a patricijské domy pocházejí z doby římské. Nejen kulturu, ale historii obecně významně ovlivnil řád Maltézských rytířů. Červené telefonní budky a jízda vlevo jsou pak dědictvím britského osídlení. Proto také není problém dorozumět se téměř se všemi Malťany anglicky.

Oblíbená místa pro studium angličtiny na Maltě

Valetta a jazykové školy

Valletta je městem mnoha kultur. Od dob svého vzniku zde totiž působily civilizace Féničanů, Řeků, Kartaginců, Římanů, ale i Byzantské říše nebo rytířů řádu sv. Jana Jeruzalémského. Malta bývala jednou z britských kolonií. Pro stát je nejdůležitějším rokem rok 1964, tehdy totiž získal svou nezávislost a zároveň se z Valletty stalo hlavní město.

Město se díky svým velkolepým stavbám dostalo pod ochranu organizace UNESCO. Najdeme zde památky nejen ve stylu baroka a neoklasicismu, ale také díla moderní architektury. Mezi ty nejvýznamnější patří například Arcibiskupský Palác, Palác Velmistrů, Pařížský Palác nebo Pevnost sv. Elmo. Navštívit můžete také mohutné městské hradby, Tritonovu fontánu, trosky Královské opery nebo řadu náměstí (Kastilské, Republiky, Palácové). Za zmínku určitě stojí také Velký přístav Grand Harbour, Vallettské zahrady Upper Barraka, kostel Ztroskotání sv. Pavla a katedrála sv. Jana, kde je pohřbeno více než 400 maltézských rytířů.

NSTS English Language Institute

je jazykový institut se širokou nabídkou kurzů a programů angličtiny. Byl založen v roce 1963 a stal se první jazykovou školou na Maltě. NSTS založila asociaci FELTOM, která kontroluje kvalitu jazykových škol, proto patří mezi nejkvalitnější školy s výukou angličtiny na Maltě a je oficiálním testovacím centrem Cambridge zkoušek. Škola je pevně propojena s maltskou universitou. Jazykové učebny školy se nacházejí v obasti Gziry nedaleko Sliemy, vedení školy ale sídlí a spolupracuje s univerzitou ve Valettě.

Proč doporučujeme tuto školu?

 • Široká nabídka programů pro studenty i dospělé s dětmi a učitele
 • Specializace pracovní stáže a kariérové poradenství
 • Studentské residence se zajímavou nabídkou ubytování

Jazyková škola Cavendish School of English

Cavendish je malá, rodinná jazyková škola s dlouholetou tradicí, která sídlí v historické budově přímo v hlavním městě Valletta. Zařízena je v typicky maltském stylu. Ve škole panuje přátelská atmosféra a díky její velikosti zná každý každého jménem.

‍Proč doporučujeme tuto školu ?

 • 4 konverzační lekce týdně navíc zdarma
 • pouze dopolední výuka
 • krásné střešní apartmány v budově školy
 • uprostřed kulturního dění, barů, divadel a koncertů

Sliema a jazykové školy

Sliema se nachází na poloostrově nad přístavem Marsamxett pár minut po moři přímo naproti hlavnímu ostrovnímu městu Valetta.  V současnosti tvoří v podstatě už předměstí metropole. Sliema leží na severovýchodním pobřeží Malty, jen 20 minut jízdy od letiště. Sliema má asi 20 000 obyvatel a je hlavním turistickým centrem na Maltě. Na promenádě najdete spoustu kaváren, restaurací a obchodů. Sliema má výborné autobusové spojení do dalších krásných měst, do Valletty a St. Julians.

Jazyková škola inlingua Malta

Inlingua Malta patří do řetězce škol, který má vice než třista jazykových poboček po celém světě. Inlingua Malta má velmi vyrovnaný mezinárodní mix studentů, podíl českých studentů se pohybuje kolem 5%. Škola sídlí v nové budově v centru letoviska Sliema a disponuje 20 dobře vybavenými a klimatizovanými třídami včetně interaktivních tabulí. Studenti mají k dispozici knihovnu, posluchárnu a počítačovou učebnu k vyřizování korespondence. Kousek od školy je zastávka autobusu, takže se snadno dostanete do míst jako je Valletta, Mdina nebo na písčité pláže na západě ostrova. Skvělé koupání na písečných plážích je možné také ihned vedle promenády spojující města Sliema a St. Julians.

Proč doporučujeme tuto školu ?

 • široká nabídka výuky na kvalitní škole
 • kurzy i pro děti od 5 let a celé rodiny
 • v blízkosti školy je Plaza Shopping Centre

ELA English language Academy

Anglická Jazyková Akademie ELA byla založena v roce 1988 a nachází se v živém městečku Sliema.

 • akademie je první školou, která nabízí nový TOEFL iBT test
 • ELA je zakládajícím členem FELTOM škol vyučujících anglický jazyk na Maltě
 • akademie ELA se specializuje i na výuku odborné angličtiny v různých profesích např. zdravotnictví, právo, bankovní služby, účetnictví, zkoušky pro Cambridge First Certificate apod.

Jazyková škola LAL

Kurzy angličtiny na Maltě pro mládež i dospělé nabízí škola LAL Malta již od r. 1985. Je zakládající člen maltské asociace FELTOM, která sdružuje nejlepší školy angličtiny na Maltě.

Škola sídlí v klidné ulici nedaleko promenády ve Sliemě.

Proč doporučujeme LAL

 • ověřená jazyková škola v dobré lokalitě
 • minimum českých studentů

San Gwann

Oblast na severovýchodě, která se nachází nedaleko St. Julian´s a Birkirkary, pěší chůzí asi 15 minut od moře a skalnatých pláží. Jedná se spíše o rezidenční čtvrt´s řadou uliček a obchůdků.

Gateway School of English

‍Gateway School of English (GSE) je rodinná jazyková škola s velmi osobním a příjemným přístupem vyučujících i vedení školy.  Majitelé školy jsou připraveni pomoci svým studentům v jakýchkoli záležitostech. GSE je plně licencovaná a akreditovaná radou ELT. Škola si zakládá na výborném mezinárodním mixu studentů a na kvalitní výuce, ‍

Proč kurz angličtiny v GSE?

 • vlastní klimatizovaná rezidence se snídaní vedle školy
 • kulturní i odborný program pro školy s exkurzemi na vysoké úrovni
 • skvělé programy stínování pro učitele na maltských školách
 • programy pro seniory 50+
 • celoroční kurzy angličtiny pro děti, mládež a rodiny s dětmi

St. Julians

Pobřežní městečko a letovisko St. Julians se rozkládá severně od hlavního města Valletty a přímo navazuje na letovisko Sliema, se kterým prakticky srostlo v jeden celek. Součástí města je i čtvrť Paceville, místo plné restaurací, obchodů a hotelů. Díky nespočtu barů a klubů je Paceville také vyhlášeným rájem pro milovníky pestrého nočního života.

IH International House Malta

je menší škola s osobní péčí o každého studenta. Studovat lze na několika místech. Jazyková škola a středisko pro dospělé od 18 let se nachází ve městě St. Julian‘s, v residenční části Swieqi. Ze školy je to jen kousek k moři a pár kroků od centra. Kompletní program a jazykové kurzy angličtiny pro děti a mládež lze objednat v letovisku Paradise Bay. Na ostrově Gozo Vám nabízíme možnost bydlet a studovat doma u učitele angličtiny. Škola je vhodná především pro zájemce, kteří hledají klidné a příjemné prostředí.

Proč doporučujeme tuto školu

 • vysoká úroveň služeb a výuky
 • škola sídlí ve vile a disponuje rezidenčním ubytováním v těsné blízkosti
 • zdarma občerstvení káva, čaj, voda

Sprachcaffe

Síť jazykových škol Sprachcaffe má 35 letou tradici ve výuce jazyků, působí ve 30 destinacích a je plně akreditovaná ALTO, FELTOM, WYSE.

Jazyková škola Sprachcaffe na Maltě je umístěna v nádherné lokalitě a kamenné budově. Areál původně sloužil jako armádní kasárny. Tato pozoruhodná budova s římskými arkádami je architektonickým skvostem. Školal vlastní rozlehlý areál s vlastními apartmány, restaurací (denně podává snídaně, obědy a večeře) a má největší bazén na Maltě.

Proč kurz angličtiny v Sprachcaffe Malta?

 • jedinečné centrum s učebnami, apartmány, restaurací, zahradou a velkým bazénem
 • studijní klub zdarma 2 lekce týdně
 • kurzy bez příplatku za letní sezónu
 • možnost kombinovat angličtinu s kurzem potápění

St. Paul‘s Bay

 St. Paul´s Bay je typická středomořská rybářská vesnici na severu ostrova. Původně malá rybářská osada se rozrostla v krásné městečko nedaleko bílých pláží. Ze St. Paul‘s Bay je přímé autobusové spojení do hlavního města Valletty a dalších zajímavých míst. Záliv patří mezi nejhezčí na Maltě, je písčitý a nabízí spoustu možností pro nadšence vodních sportů.

Alpha School of English

Jazyková škola vznikla v roce 1991 a patří k nejlepším vzdělávacím institucím na ostrově Malta. Škola je vybavena 20 učebnami s připojením k internetu a s kvalitním audiovizuálním zařízením. Má skvělou lokalitu, nízký počet studentů ve třídě, bohatý kulturní program, kvalitní výuku i skvělou individuální péči o studenty. Většinou zde nepotkáte české studenty, což je též velkou výhodou.

Proč doporučujeme tuto školu ?

 • největší výběr odborných programů pro učitele a pedagogické pracovníky
 • zvláštní nabídka výuky angličtiny pro pracovníky ve školství
 • krásné ubytování - apartmány i hotely
 • studiní program stínování na maltských školách

BELS Malta

je menší rodinná škola, která nabízí kurzy angličtiny na Maltě od roku 1997. BELS sídlí v severovýchodní části Malty v centru malebného městečka St. Paul‘s Bay, nedaleko písečných pláží  a moře. Škola má 8 kvalitně vybavených, klimatizovaných tříd, knihovnu, knihkupectví, počítačovou místnost, WiFi je zdarma. Kapacita školy je 80 studentů.

Proč doporučujeme BELS?

 • příjemná lokalita s kolonádou u moře
 • menší škola s osobním přístupem
 • nabízí také kurzy angličtiny s odborným zaměřením na lékařství, finance apod.

GV Malta

‍Škola sídlí v krásné moderní vile z maltského vápence umístěné pouhých 150 metrů od moře. Má kapacitu okolo 100 studentů.  GV Malta pečuje o studenty již od 4 let, K výuce anglického jazyka je škola plně akreditovaná, je členem asociace FELTOM a akreditována MTA, MME, ELT apod.

Proč kurz angličtiny v GV Malta?

 • poloha blízko moře se střešní terasou
 • bohatá nabídka programů

Pembroke

Klidnější oblast na severovýchodě ostrova nedaleko rezidenční čtvrti San Gwann i kousek od moře.

Atlas School of English

Škola má svou tradici v Irsku, kde si vybudovala dobrou pověst a sympatie studentů z celého světa. Na Maltě je Atlas novinkou od roku 2019. Škola sídlí v nově postavené budově s úžasným výhledem na moře v poklidné oblasti Pembroke. V docházkové vzdálenosti od školy je centrum bohatého denního i nočního života Paceville, St. Julian´s.

Proč kurz angličtiny v Atlasu?

 • studijní klub a volitelné lekce navíc zdarma
 • pouze ranní výuka
 • vysoce kvalifikovaní učitelé
 • výborná kvalita za nízkou cenu.

Clubclass Malta

‍je středně velká jazyková škola, která má 20leté zkušenosti s výukou. Má akreditaci FELTOM. Škola vyučuje po celý školní rok a kromě kvalitní výuky nabízí svým studentům i vlastní rezidenci, plavecký bazén, fitness centrum a mnohem více v rámci jedné budovy.‍

Proč kurz angličtiny v Clubclass?

 • výuka a ubytování pod jednou střechou
 • E-learning od data rezervace kurzu
 • široká škála ubytování k uspokojení každého rozpočtu

Birkirkara

Živější oblast v centru města propojená autobusovou dopravou. 

Internship in Malta

Společnost organizuje pracovní stáže pro studenty v oboru gastronomie, hotelnictví i cestovní ruch.

Pracovní stáže jsou většinou 2-4týdenní a poskytují možnost komunikace v angličtině ve vybraném oboru.

Proč zvolit Internship in Malta ?

 • certifikát pracovní praxe pro budoucí kariéru
 • zajímavá možnost studia angličtiny ve zvoleném oboru

GOZO

je druhý největší ostrov souostroví Malta ve Středozemním moři a zároveň i součástí republiky Malta. S hlavním ostrovem Maltou je Gozo spojeno lodními trajekty do přístavu Mġarr. Hlavní město je Victoria, ležící na úpatí starobylé pevnosti Cittadella. Za vidění stojí například megalitický chrám Ġgantija.

IELS Gozo

je malá jazyková škola s rodinnou atmosférou, která nabízí kurzy angličtiny výhradně pro dospělé. IELS je plně akreditována radou EFL, FELTOM - Federation of English Language Teaching Organisations Malta a ALTO - Association of Language Travel Organisations. Škola je vhodná především pro starší studenty, kteří hledají studium v klidné oblasti bez stresu a shonu, oplývající spíše přírodou než rušnými ulicemi s přemírou klubů.

Proč kurz angličtiny v IELS Gozo?

 • klidná "vesnická" lokalita
 • ubytování přímo v budově školy
 • kurzy bez příplatku za letní sezónu

BELS GOZO

je menší rodinná škola, která nabízí kurzy angličtiny na Maltě od roku 1997. BELS má dvě centra a sídlí nejen v centru St. Paul‘s Bay, ale i na ostrově Gozo ve vesničce Kercem uprostřed kouzelné přírody. Jazyková škola má 9 tříd, terasu i krásnou zahradu.

Proč doporučujeme BELS ?

 • klidná lokalita u moře
 • menší škola s osobním přístupem
 • kurzy angličtiny i s odborným zaměřením na lékařství, finance apod.

Z jakých typů kurzů lze vybírat ?

Jazykové školy na Maltě nabízejí kompletní nabídku kurzů, mezi oblíbené patří:

 • Obecná angličtina
 • Obchodní angličtina (Business English)
 • Odborná angličtina (English for Special Purposes)
 • Angličtina pro manažery (Executive English)
 • Angličtina pro seniory 50 +
 • Angličtina pro život
 • Angličtina pro práci
 • Jazykový kurz v miniskupině
 • Individuální jazykové kurzy
 • Jazykový kurz one-to-one
 • Jazykový kurz one-to-two
 • Přípravný kurz pro přijetí na univerzity
 • Metodické odborné kurzy pro učitele
 • Jazykové kurzy pro pracovníky ve školství
 • Stínování na maltských školách pro učitele
 • Přípravné kurzy na zkoušky a certifikáty
 • Angličtina pro rodiny s dětmi
 • Jazykové tábory pro děti a mládež
 • Angličtina pro malé děti s hlídáním
 • Anglická školka
 • Angličtina a sport
 • Au Pair
 • Angličtina a pracovní stáž
 • Pracovně studijní pobyt

Jazykové certifikáty dostupné na Maltě

Na Maltě je obecně možné získat níže uvedené jazykové certifikáty. Pokud máte zájem o konkrétní jazykový certifikát, obraťte se na nás. Rádi Vám doporučíme vhodnou jazykovou školu.

 • Cambridge
 • IELTS
 • Oxford
 • Pitman
 • TOEFL
 • TOEIC

S čím zkombinovat jazykový kurz či pobyt?

Oblíbenou formou studia angličtiny je zkombinovat pobyt s doplňkovými aktivitami, které školy buď samy nabízí nebo Vám je rádi pomůžeme zajistit mimo. Z často poptávaných jsou to:

 • Sportovní aktivity
 • Angličtina a golf
 • Angličtina a jízda na koni
 • Angličtina a tenis
 • Angličtina a fotbal/rugby/další sporty
 • Angličtina a vodní sporty
 • Angličtina a potápění

Přehled jazykových škol na Maltě

Další dotazy

Maltu známe dobře, jezdíme každý rok se studenty objevovat nová místa a setkávat se se zástupci škol i dalších institucí.

 

Oblíbené {{ favourites.length }}
{{ programme.post_title }}
KONZULTACE ZDARMA