Jazykové kurzy > Irsko > Malta Studium v zahraničí Stáže a brigády Vyhledávač kurzů Aktuality Recenze O nás Kontakty Blog

Dialoge Sprachinstitut Bodensee| Němčina a sezónní práce i demi-pair program

Lokalita: Lindau, Německo
Jazyky:
  • Němčina
Instituce:
Programy: Práce a stáže > Pracovní stáž/internship a dalších 4+ programů
  • Pracovní stáž/internship
  • Stínování/ shadowing na zahraniční škole
  • Pracovně studijní program
  • Au-pair/demi-pair program

Máte zájem se uplatnit na zajímavém trhu pracovní příležitosti  v německy mluvící zemi? Jedinečný program  studia a práce v Německu nebo v Rakousku.

 

 Země a místo

Německo je středoevropský stát. Na severu sousedí s Dánskem, omývá jej Severní moře a Baltské moře, na východě sousedí s Polskem, na jihu s Rakouskem a Švýcarskem a na západě s Francií, Lucemburskem, Belgií a Nizozemskem. Česko je sousedem dvou spolkových zemí v Německu (Bavorsko a Sasko). Území státu se nachází v mírném podnebním pásmu. Německo má 81 milionů obyvatel, což z něj činí nejlidnatější stát Evropské unie.

Lindau je krásné městečko s 26 000 obyvateli, leží na jihu Bavorska, na břehu Bodamského jezera. Historické centrum se nachází na nevelkém ostrově, spojeném s pevninou dvěma mosty. Jezero a Alpy v pozadí dotvářejí nádhernou scenérii města.

Jazyková škola

Dialoge Sprachinstitut je jazykový institut, která nabízí jazykové vzdělávání a kurzy němčiny od roku 1985. Jazyková škola sídlí v nádherném starobylém městečku Lindau na břehu Bodamského jezera. Ředitel školy je současně majitelem, což zaručuje vysokou kvalitu péče o studenty. V kurzech němčiny se vyučuje obecná i odborná němčina s využitím moderních metod, pořádají se letní kurzy němčiny pro mládež i dospělé. Škola má výborně vybavené učebny, kavárnu s terasou a knihovnou. Jazyková škola je také uznána přímo německou vládou. Do jazykových kurzů přijímá škola studenty tak, aby jedna národnost tvořila maximálně 25 % všech studentů školy v daný čas, to zaručuje velkou diverzifikaci národností v jazykových kurzech. Přímo v jazykové škole si můžete udělat jazykové zkoušky Test-DaF, na které má tato jazyková škola akreditaci. Po skončení jazykových kurzů je pro studenty zajištěn odpolední nebo večerní kulturní a sportovní program.

Jazyková škola Dialoge v Lindau pořádá pracovní a pracovně-studijní programy. Program práce a studium v Německu je velmi oblíbený, student získá schopnost komunikace v německy mluvícím prostředí.

Podívejte se do katalogu školy Popis programu v němčině

 Věk

od 18 let do 30 let

Studijní program

Němčina a sezónní práce

Program "Práce a studium v Německu" znamená přípravný jazykový kurz němčiny a poté brigádu s možností výdělku. Práce je nabízena výhradně v oboru turismus, hotelnictví a gastronomie v létě v Lindau u Bodamského jezera a v zimě ve slavných lyžařských centrech např. St. Anton, Lech apod., většinou na dobu 3 – 7 měsíců. Zahájení je v prosinci na zimní sezonu, v dubnu na letní sezonu a v červnu na léto a podzim. Plný úvazek je většinou ohodnocen minimálním platem 600,- Eur  až 1000 Eur + ubytování a strava zdarma měsíčně, popř. lze domluvit i jiné podmínky se zaměstnavatelem. Minimální počet pracovních hodin je 30 za týden.

Podmínkou je absolvování jazykového kurzu v rozsahu min. 8 týdnů, tak aby byla zajištěna vstupní znalost do praxe na úrovni B1 a výše.  Doporučený kurz 25 hodin týdně. Registrace do programu minimálně 12 týdnů před příjezdem na jazykový kurz do Lindau.

Termíny nástupu na zimu prosinec  až duben (5 měsíců) a v létě  duben až září nebo říjen (5 - 6 měsíců)

Němčina a práce job+ nebo pracovní stáž

Informujte se prosím na přesné podmínky.

Demi Pair program

Výuka 20 hodin týdně v dopoledních hodinách od pondělí do pátku 9.00 – 12.30 hodin. Ubytování v rodině v jednolůžkovém pokoji s polopenzí zdarma, před nebo po návštěvě kurzu se budete starat o děti, hrát si s nimi, připravovat jim jídlo, odvádět do školy, školky, udržovat dům v čistotě a vykonávat další lehčí domácí práce.

Minimální počet týdnů pobytu a studia je 24!

Poplatek za umístění činí 200 € tj. 5 115 Kč, ale k tomu je nutno připočíst jazykový kurz němčiny dle výběru na 24 týdnů (200 Eur za týden 20 lekcí týdně)

Program zahrnuje  20 hodin práce s dětmi a lehké domácí práce výměnou za ubytování zdarma s polopenzí

Podívejte se na starší informaci institutu v němčině  Popis programu v němčině

Orientační cena

Poplatek za zprostředkování práce 500 Eur, u programu demi pair 200 Eur.

Poplatek nezahrnuje přípravný jazykový kurz.

Podmínky

Věková hranice je 18 až 30 let.

Jazykový přípravný kurz

Kurz němčiny Počet hodin týdně Cena za týden od
Standardní 20 lekcí 5  465 Kč

V letních měsících červenec a srpen je příplatek ke všem kurzům 25 Eur. Podívejte se do katalogu s ceníkem Dopolední kurzy 2020

Ubytování

Typ ubytování Stravování Cena za týden mimo sezónu Cena za týden v sezóně 28.6.- 22.8. 2020
Rodina, 1L pokoj polopenze 6 558 Kč  6 968 Kč
Rezidence Europa platz, 1L pokoj vlastní 4 072 Kč  4 755 Kč

Pro další varianty ubytování nás prosím kontaktujte. Nabídku ubytování v němčině naleznete zde Přehled ubytování

Doprava

  • autem – z Prahy po dálnici směr Mnichov, celkem 560 km.
  • vlakem nebo busem - spojení s přestupem v Mnichově, cesta trvá přibližně 7 hodin
  • letadlem - škola zajišťuje transfer z letiště Zürich, Mnichov, Stuttgart, Friedrichshafen a Memmingen od 59 Eur

Cena dle kurzu ČNB k 01. 04. 2020:  1 EUR = 27,325 CZK

Další stáže a brigády

Oblíbené {{ favourites.length }}
{{ programme.post_title }}
KONZULTACE ZDARMA