Jazykové kurzy > Irsko > Malta Studium v zahraničí Stáže a brigády Vyhledávač kurzů Aktuality Recenze O nás Kontakty Blog

Acti Lingua Academy Vídeň I Pracovní stáž s němčinou

Lokalita: Rakousko, Rakousko
Jazyky:
 • Němčina
Instituce:
 • ActiLingua academy
Programy: Práce a stáže > Pracovní stáž/internship a dalších 1+ programů
 • Pracovní stáž/internship

Zkuste pracovat v Rakousku a zjistit, je-li Vámi vybraný obor ten pravý..

Země

Rakousko (oficiální název zní Rakouská republika) je vnitrozemská spolková republika ležící ve střední Evropě. Skládá se z 9 spolkových zemí. Rakousko je členem Organizace spojených národů, Rady Evropy, Evropské unie a je součástí Schengenského prostoru a Eurozóny. Největší města jsou Vídeň, Štýrský Hradec, Linec, Salzburg a Innsbruck. Rakousko je významnou turistickou destinací, lákající na malebnou krajinu, rozsáhlé vysokohorské terény a vysokou úroveň služeb. Mezi nejoblíbenější cíle patří historická města Vídeň a Salzburg, a řada světově známých alpských horských středisek, jakými jsou Innsbruck, Kitzbühel, Solná komora nebo Zell am See.

Místo

Vídeň je hlavní město Rakouska, současně také statutární město a zároveň od 1. ledna 1922 jedna z jeho spolkových zemí, zcela obklopená územím spolkové země Dolní Rakousy. Leží na řece Dunaj a se svými 1,7 miliony obyvatel je největším rakouským městem a současně nejvýznamnějším kulturním, politickým a hospodářským centrem země. Historické centrum Vídně bylo v roce 2001 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. V seznamu měst podle kvality života sestaveném firmou Mercer se v roce 2011 Vídeň umístila na první příčce.

 

Jazyková akademie  ActiLingua

Škola sídlí v krásné části Vídně v centru města poblíž mnoha ambasád. Naproti se nachází zámek Schloss Belvedere, který slouží jako odpočinkové místo pro studenty jazykové školy ActiLingua. Centrum města je vzdáleno jen 15 minut veřejnou dopravou. Budova školy je v krásném stylu Art Nouveau a je kompletně zrekonstruována.

Jazyková škola disponuje moderními, světlými a dobře vybavenými učebnami. Nachází se zde 6 výukových sálů. Multimediální knihovna nabízí 20 pracovišť s počítači a volným připojením k internetu (WLAN; WI-FI). Studenti zde mohou trávit volné přestávky mezi kurzy jazyka a také se mohou občerstvit ve školní kavárně. Na škole je vyučována standardní verze němčiny tzv. Hochdeutsch. O veškerý chod školy se stará velmi milý tým především mladých pracovníků. Ochota a vstřícnost je tu puncem kvality. Podívejte se do katalogu Katalog 2019

Věk

od 18 let

Program

Jazyková škola Actilingua nabízí pracovní program v kombinaci s jazykovým kurzem. Program se skládá ze studijní části (možnost vybírat z programů uvedených níže) v minimální době 8 týdnů a pracovního programu v minimální době 4 nebo 8 týdnů. Práce je buďto placená - jedná se o práci v pohostinství nebo například u vleků či v půjčovně lyží v horských střediscích, nebo se jedná o práci neplacenou tzv. profesionální pracovní stáž (internship). Pozice se v tomto případě liší, a to v závislosti na Vaši požadavcích na práci a obor. Podniky škola vybírá pečlivě.

 • Odměna: zhruba 330 až 800 EUR měsíčně
 • Pracovní doba: 40 h týdně
 • Ubytování a pojištění je hrazené zaměstnavatelem v případě placené stáže

Nabídka placené stáže je velmi limitována, proto by uchazečova úroveň němčiny měla být na vysoké úrovni. U neplacené stáže si musí student hradit ubytování z vlastních prostředků (4 300 - 6 000 Kč). Ubytování je možné v krásné školní rezidenci, kterou můžete využít i po dobu jazykového kurzu.

Na závěr obdržíte certifikaci od zaměstnavatele o vykonání pracovní stáže (je uveden i popis práce).

Cena za zprostředkování práce

420 Eur tj. ca 10 800 Kč  (nutno rezervovat k tomu minimálně 8 týdnů výuky)

Orientační ceník jazykových kurzů

Jazykový kurz Standardní (25)
8 týdnů 40 138 Kč

Učebnice zahrnuta v ceně kurzu. Jedna lekce - 45 minut. Na přesnou cenu i termíny nás prosím kontaktujte.

Cena zahrnuje

 • pracovní umístění v rakouské společnost (telefonní nebo osobní interview se společností vhodnou pro kandidáta)
 • ohodnocení a finální reference od zaměstnavatele 

Jestliže společnost nenajde žádnou vhodnou pracovní pozici, bude vráceno účastníkovi 290 Eur (ca 7 500 Kč).

Studijní programy

Standardní program 

 • 25 lekcí (20 skupinových lekcí + 5 kulturních a zájmových programů)
 • u skupinových lekcí maximálně 12 studentů

Intenzivní program

 • 35 lekcí (20 skupinových lekcí + 10 lekcí v menších skupinách + 5 kulturních a zájmových programů)
 • u skupinových lekcí maximálně 12 studentů a u malých skupin 8

Ubytování

Cena za týden Jednolůžkový pokoj
Rodina / Sdílený byt / Sdílená Rezidence 5 095 Kč
Příplatek za vysokou sezonu 56 Eur za týden

 

Ceny dle kurzu ČNB k 4. 2. 2019: 1 EUR = 25,730 CZK

 

 

Další stáže a brigády

Oblíbené {{ favourites.length }}
{{ programme.post_title }}
KONZULTACE ZDARMA