Jazykové kurzy > Irsko > Malta Studium v zahraničí Stáže a brigády Vyhledávač kurzů Aktuality Recenze O nás Kontakty Blog

Studium na školách a univerzitách v zahraničí

Na této stránce Vám nabízíme nabídku studijních pobytů v zahraničí.

Vyhledávač studijních programů v zahraničí

Pokud máte již představu o svém studiu v zahraničí nebo chcete vidět naší kompletní nabídku, přejděte na stránku online vyhledávače kurzů

Kompletní nabídka

Přehledně a rychle vyhledejte ten správný program.

Filtrování

Seznam můžete zúžit dle jazyka, země, města či typu kurzu.

Oblíbené

Vytvořte si seznam oblíbených kurzů a následně efektivně prohlížejte.

Přejděte na vyhledávač

Co byste měli vědět o studiu v zahraničí

Typy škol se většinou v liší v závislosti na systému v jednotlivých zemích. Většinou je v zahraničí školský systém zaměřen mnohem více prakticky než v ČR, dbá se tak na to, aby absolvent mohl jít okamžitě pracovat a měl dost praxe. Uplatnění čerstvých absolventů je lepší než u nás. Studijní programy jsou flexibilní a každý student si je uzpůsobuje podle vlastních zájmů a potřeb. Učebny ve školách bývají menší, ve třídě je tak méně studentů a učitelé mají lepší prostor pro individuální přístup k žákům.

Orientační přehled

  • Základní školy (Primary, Secondary, Middle schools)
  • Střední školy státní, soukromé, církevní – (Grammer school, Vocational school)
  • Gymnázia (High School, Grammer School)
  • Vyšší odborné školy (Vocational technical institutions)
  • Vysoké školy a univerzity (Undergraduate and Master Studies, Doctoral studies
  • MBA studium

Studium na základní, střední, vyšší nebo vysoké škole v zahraničí v dnešním globalizovaném světě je jednou z nejlepších investic v životě. Různé typy základních i středních škol se otvírají pro zahraniční studenty a znalosti jazyka i oboru poté oceňují jak vysoké školy a univerzity, tak i budoucí zaměstnavatelé a firmy. Absolvování kompletního stupně studia, a to ať už bakalářského či magisterského, vám později umožní získat diplom s mezinárodní prestiží, který vám v budoucnu otevře nejedny kariérní dveře.

Výhody

  • Každodenní komunikace znamená nejlepší znalost jazyka
  • Široký výběr oborů, studujete opravdu to, co Vás zajímá
  • Osvojíte si prezentační dovednosti, schopnost práce v týmu i komunikace v mezinárodním prostředí
  • Jste zvýhodnění na trhu práce doma i v zahraničí
  • Např. v Anglii jste díky systému půjček a výhodným podmínkám schopni pokrýt náklady na studium

Nabídka destinací, v nichž můžete studovat, se dnes zdaleka neomezuje na tradiční země, jako je Velká Británie, USA, Německo, Rakousko, Španělsko či Francie, ale za studiem lze cestovat i do severských zemí či zemí Beneluxu, větší odvážlivci mohou poznat školní prostředí v Austrálii, na Novém Zélandu nebo v Číně.

Nejoblíbenější zemí je Velká Británie, kde se ovšem za studium platí. Roste také obliba studia ve skandinávských zemích, kde je pro občany EU studium bezplatné a vzdělání je zde velice kvalitní. Populární je i Holandsko, kde je navzdory vládou určenému školnému ve výši zhruba 1900 eur za rok možnost vystudovat např. bakalářský stupeň zdarma, a to za podmínek, že student bude při studiu pracovat. Tyto školy patří k evropské i světové špičce.

Většina škol nabízí studijní pobyty pro zahraniční studenty v délce od tří měsíců po dva roky, ale zajistit můžeme i kratší měsíční pobyt.

Věková hranice studentů závisí vždy na podmínkách stanovených konkrétní školou a školním systémem dané země. Zpravidla se však u uchazečů vyžaduje věk mezi 15 a 18 lety. Jsou ale školy, které přijímají zájemce již od 13, či dokonce 11 let, a z druhé strany také ještě studenty ve věku 19 let.

Nejběžnější variantou je ubytování u hostitelské rodiny, bývá mnohem levnější než bydlení přímo na škole. Školní ubytovny jsou typické zejména pro soukromé internátní školy, kde však pobyt vyjde na vyšší částku.

Celkové náklady na středoškolské studium v zahraničí činí v závislosti na zvolené zemi, typu školy nebo formě ubytování poplatek za semestr studia od cca 100.000 Kč až po 400.000 Kč (USA, prestižní školy). K tomu je v některých případech ještě nutné připočítat letenku, kapesné, někde i pojištění, vízum, různé exkurze, intenzivní jazykové kurzy apod. Na studium mohou přispět různé mezinárodní organizace, fondy či nadace, školy přímo mohou nabídnout stipendium nebo půjčky.

Oblíbené {{ favourites.length }}
{{ programme.post_title }}
KONZULTACE ZDARMA