Jazykové kurzy > Irsko > Malta Studium v zahraničí Stáže a brigády Vyhledávač kurzů Aktuality Recenze O nás Kontakty Blog

Rangitoto College I Střední škola a rugby nebo jachting

Lokalita: Auckland, Nový Zéland
Jazyky:
 • Angličtina
Instituce:
 • Rangitoto College
Programy: Studium v zahraničí > Studium na střední škole a dalších 2+ programů
 • Studium na střední škole
 • Studium na střední škole

 

 

 

 

 

Studujte na jedné z nejlepších středních škol na Novém Zélandu!

Nový Zéland  je stát v jihozápadní části Tichého oceánu. Tvoří ho dva velké ostrovy, Severní a Jižní, a další menší ostrůvky. Nejbližší sousední stát je asi 2000 km vzdálená Austrálie. Nový Zéland ale není součástí australského kontinentu, protože se nenachází na jeho kontinentálním šelfu; je však částí ponořeného kontinentu Zélandie. Zélandie společně s Austrálií tvoří širší region Australasie, jenž je součástí Oceánie. Auckland je přezdíváno „Město Plachet“ má cca 1,5 milionu obyvatel. Auckland je moderní velkoměsto plné mrakodrapů. Má mírné podnebí a obklopuje ho moře.

Rangitoto College je jedna z největších a jedna z nejlepších středních škol na Novém Zélandu. Střední škola sídlí v Mairangi Bay v části Aucklandu. Tato veřejná střední škola na Novém Zélandu byla založena v roce 1956. Střední škola je velmi moderně vybavena, má knihovnu a informační centrum, multimediální učebny, speciální učebny, přednáškový sál s 1 500 místy, kvalitní zázemí pro sport, atletickou dráhu, sportovní hřiště, bazén atd. Střední škola má rovněž skvělý mezinárodní mix studentů z více jak 60 různých zemí světa. Prohlédněte si leták a základní údaje anglicky Rangitoto

 

Orientační podrobné informace v angličtině ke studiu na střední škole 

Pro další informace nás prosím kontaktujte.

Podívejte se do katalogu školy InternationalProspectus 2019

Střední škola na Novém Zélandu přijímá středoškolské studenty s velmi dobrými výsledky a velmi dobrou znalostí angličtiny, kteří chtějí poznat jednu z nejkrásnějších zemí na světě. Studium akademického semestru nebo akademického roku zahajuje 30 lekcí týdně středoškolské výuky. Zahraniční studenti mají stejně jako novozélandští studenti 6 předmětů a 6 lekcí týdně.

Matematika, angličtina pro cizince a věda jsou předměty povinné, ostatní předměty jsou volitelné. Každý student si vybere předměty, které ho zajímají. U některých předmětů je potřeba předchozí znalost či praxe.  Studenti musí nosit uniformy, toto pravidlo platí téměř na všech středních školách na Novém Zélandu. Nabídka volitelných předmětů se liší od ročníku. Na výběr je například: zeměpis, přírodní vědy, francouzština, japonština, španělština, maorština, dějepis, ekonomika, grafika, herectví, hra na hudební nástroj, mediální komunikace, účetnictví, tanec, technika, strojírenství, design, technologie jídla, IT, turistický ruch, základy psychologie, základy práva, tesařství a další.

Mapka areálu

 

Střední škola na Novém Zélandu Rangitoto College pořádá představení, sportovní utkání, večery pro zahraniční studenty. Kromě tohoto se studenti mohou stát členy různých školních klubů, např. Greenpeace, Enviromental Club, World Vison, FairTrade School, Robotics, RFM Radio, Orchestra, Chess Club a další.

Před nástupem do Rangitoto College můžete navštěvovat jazykovou školu a zlepšit si angličtinu, po skončení kurzu můžete cestovat po Novém Zélandu. Školní rok začíná v únoru a končí v polovině prosince. Je rozdělen do čtvrtletí, mezi nimi jsou dvoutýdenní prázdniny. Můžete začít 1. nebo 3. čtvrtletím a absolvovat celý rok nebo jen třetí a čtvrté čtvrtletí, či jenom 4 týdny.

 

Studijní program Rugby

Skvělá příležitost pro sportovce a příznivce rugby! Podívejte se např. Rugby Programme 2018

Cena zahrnuje i vypůjčení sportovní výbavy.

Orientační ceník

Studium na střední škole Cena 
10 týdnů 62 733 Kč
IB studenti - rok 273 744 Kč
4x term - rok 250 932 Kč
 ubytování v rodině  týden  4 563 Kč

Další náklady ke studiu na střední škole:

 • Školní uniforma za 200 NZD
 • Kapesné a výlety
 • Registrační a administrativní poplatky

Termíny pro rok 2021

 • Term 1 (od 4. února do 17. dubna)
 • Term 2 (od 3. května do 9. července)
 • Term 3 (od 26. července do 1. října)
 • Term 4 (od 18. října do 16. prosince)

 

Certifikace

Škola se může pochlubit, že v nedávné době získala oprávnění poskytovat certifikaci o zakončení studia v mezinárodně uznávané formě: International Baccalaureate (IB) – mezinárodní maturitní zkouška. Tento certifikát je obdoba klasické novozélandské certifikace o ukončení středoškolského studia. Tento diplom má tedy ale jednu výhodu navíc, je uznáván mezinárodně a otevírá tak cestu studentům do světa univerzit i v zahraničí!

Reference našeho studenta Adama:

Studium a pobyt na Novém Zélandu byl pro mně úžasnou zkušeností. Moc rád vzpomínám hlavně na rugby a na novozélandskou krajinu. Co se týče studia, tak škola byla  každý den od 8:40 do 15:20. Chodil jsem do školy pěšky cca 20 minut. Autobusová doprava nebyla spolehlivá. Školní komplex byl velice rozlehlý, chvíli mi trvalo, než jsem se zorientoval. Učitelé byli přátelští a nápomocní, nejvíce mě bavil dějepis. Výuka je jiná v tom, že se v hodinách hodně diskutuje. Sportovní vybavení školy bylo skvělé, hodiny tělocviku tak byly pro mně zajímavé (třeba vodní pólo na kajacích v 50m bazénu). O víkendech jsem měl většinou zápasy, a tak jsem byl pouze dvakrát na výletě: jednou v oblasti Rotorua, Taupo a Waitomo - tam jsem poznal krásnou přírodu a taky jsem navštívil maorskou vesnici. Podruhé jsem jel do Hobittonu. Byl to úžasný zážitek. Co se týče ubytování, tak jsem byl spokojený, pan Bill byl skvělý a  cítil jsem se jako doma. často jsme se spolu koukali na rugby v televizi, jednou jsme byli na mezinárodním utkání NZ proti Francii. Taky mě občas vozil na zápasy a fandil. V týmu jsem si našel kamarády z NZ, z Argentiny a z Japonska. Určitě všem doporučuju pobyt a studium na Rangitoto College. Rozhodně se vyplatí jet na delší dobu.

Jsem moc rád, že mě tam rodiče poslali, i když jsem ze začátku moc nechtěl.

Adam, 16, studium jaro, léto 2017

 

 

Cena dle kurzu ČNB k 16. 6. 2020 1 NZD = 15,208 CZK

Další programy studia v zahraničí

Oblíbené {{ favourites.length }}
{{ programme.post_title }}
KONZULTACE ZDARMA