Vybrali jsme pro Vás destinace, kam bychom my jeli nejraději na jazykový kurz. Ke každé zemi jsme doplnili důvody, proč jet právě tam za vzděláváním. Je to samozřejmě náš subjektivní názor a budeme rádi, když nám sdělíte i Vaše zkušenosti!

Argentina

Jihoamerická země s vášní pro tango a fotbal a s unikátní krajinou, v níž najdete ledovce stejně jako deštné pralesy. Poznejte hudbu a tanec, objevte životem kypící města s bohatým kulturním životem, s nádhernými tradičními kavárnami a s nenapodobitelnou atmosférou. Vroubena nádhernými plážemi je Argentina skvělým místem k absolvování výjimečné jazykové cesty nebo pracovní zkušenosti v zahraničí. Cenově zajímavé pobyty.

Austrálie

Země s vysokou životní úrovní a velmi přátelskými obyvateli. Austrálie nejsou zdaleka jen klokani nebo ikonická budova Opera House. Domorodá populace zde má mimořádně silný vliv na kulturu a na veškeré umění. Vnitrozemí Austrálie je velmi suché a vyprahlé, a proto většina obyvatel žije v poměrně úzkém pásu úrodných přímořských planin a na jihovýchodním pobřeží. Mládež se s oblibou chodí koupat na překrásné pláže, hrají kriket nebo se v parcích pořádá grilování. Mnoho studentů si také při studiu přivydělává. Nabídka studia je velmi zajímavá a široká, programy jsou finančně zajímavé, kvalita výuky vysoká.

Brazílie

Země proslavená svými deštnými pralesy, plážemi a městy plnými života. V brazilské populaci najdeme jak domorodce, tak obyvatele s portugalskými, i jinými evropskými a africkými předky. Brazílie je domovem karnevalu. Mnoho studentů zde navštěvuje jazykové kurzy, studují hudbu nebo se věnují výtvarnému umění či tanci. Výuka i kurzy probíhají většinou v portugalštině.

Čína

Vydáte-li se na své zahraniční studium do Číny, do jedné z nejúžasnějších zemí světa, poznáte jedinečné spojení tradičního a moderního světa: několik století staré chrámy, obklopené blyštícími se mrakodrapy, úžasné přírodní scenérie spolu se starověkými pagodami. Škola je nejlepším místem k získání nových kamarádů a přátel, kteří se s vámi rádi podělí o svou vlastní kulturu. Kurzy a programy se studují většinou v čínštině nebo v mandarínštině, ale lze také vyučovat angličtinu.

Egypt

Cesta za kolébkou civilizace s možností studia arabštiny v exotické destinaci u moře. Kurzy jsou cenově výhodné a jazyková škola např. v Káhiře má dobrou úroveň výuky.

Francie

Poznejte nádhernou krajinu od Atlantiku až k Alpám, od kanálu La Manche až ke Středozemnímu moři. Studenti rádi tráví čas společně ve veřejných parcích a kavárnách, o víkendech chodí na party. Především na jihu v oblasti Provence zaplatíte vyšší cenu, ale naleznete zde nejen bohatý výběr kurzů francouzštiny, ale i široké možnosti pracovně-studijních programů.

Irsko

Irsko je moderní prosperující stát. Tento ostrov v severozápadní části Evropy nabízí velmi kvalitní výuku angličtiny pro studenty z celého světa, bohatou historii a překrásné přírodní scenérie. Díky mírnému přímořskému klimatu, a bujné vegetaci si vysloužil přezdívku „Smaragdový ostrov“. Irové jsou velmi přátelští a dobrosrdeční lidé. Zaposloucháte se do barvitého vyprávění keltských legend a tradiční irské hudby nad půllitrem Guinnessu.

Itálie

Na základech bohaté historie stojí dnes moderní evropská země, která určuje trendy v módě a ve stylu. Pozůstatky Římské říše, zasněžené vrcholky Alp, malebná pobřežní města podél Jaderského moře, to vše pomáhá Italům skutečně žít ten jejich sladký život, la dolce vita. Italové si rádi povídají v kavárnách, korzují po městě, chodí tančit nebo sportují. Italské umění, hudba, jídlo a architektura vytvářejí dokonalou atmosféru. Školství je na velmi dobré úrovni, jazykové školy nabízejí varianty kurzu s degustací vín, italskou gastronomií a řadu dalších.

Japonsko

Vyspělá země s fantastickou životní úrovní, tradicí a snad nejpříjemnějšími obyvateli. Čajové obřady, půvabné okrasné zahrady a ztichlé chrámy i vysokorychlostní vlakové soupravy, výkonnost a hypermoderní mrakodrapy – to jsou atributy dynamické japonské kultury. Společenský život se odehrává na školách a v klubech mimoškolních činností se sportovní nebo s kulturní náplní - kaligrafie, čajový obřad, divadlo, hudba apod. Jazykové kurzy i další programy jsou dražší, ovšem nabízejí velmi kvalitní výuku i péči.

Kanada

V druhé největší zemi světa najdeme vedle severního území, hluboko zasahujícího do oblasti Arktidy, i další typy krajiny: pohoří jako Rocky Mountains, prérie, drsná skalnatá pobřeží, písečné pláže, úrodná údolí i kosmopolitní velkoměsta. Školy i jazykové akademie jsou velmi vysoce hodnocené a studenti se vracejí s nejlepšími pocity. Mnoho studentů si při studiu přivydělává hlídáním dětí nebo prací v místním obchodě či občerstvení. Studijní programy jsou cenově dostupnější než jiné anglicky nebo francouzsky mluvící země.

Kostarika

Nádherné pobřeží Pacifiku i Karibiku, tři horské masivy Kordiller, vulkány, vodopády, jezera a ostrovy, to vše najdete v kostarické krajině. Kostarika je zemí přívětivou k životnímu prostředí s velmi odpovědným chováním v otázkách zachování přírodních zdrojů. Kostaričané jsou přátelští lidé rozmanitého původu, kteří rádi sdílejí svou kulturu a společenské aktivity s nově příchozími. Nenechte si ujít zdejší karnevaly a festivaly, bude to pro vás jedinečná příležitost, jak proniknout hlouběji do zdejší kultury a získat nové přátele.

Lotyšsko

Země s prastarou a málo známou kulturou i s moderním stylem života. Krásná je lotyšská krajina plná jezer a netknutých borovicových hájů. Během mnoha festivalů se můžete naučit tradiční tance a poslechnout si místní hudbu. Pro mladé lidi je škola centrem sociálního života.  Riga je podobná Praze svojí architekturou, školy jsou na velmi dobré úrovni.

Malta

Malý, velmi kulturní i cenově dostupný ostrov, který se nachází ve Středozemním moři. Studium angličtiny můžete spojit s příjemnou dovolenou u moře. Sezóna začíná v květnu a končí v říjnu. S průměrnou roční teplotou mořské vody okolo 20 °C se jedná o nejteplejší moře v Evropě. Nabídka škol je enormní, kvalita odpovídá většinou ceně, ceny jsou v závislosti na programu nebo typu ubytování. Bohatá nabídka pracovně studijních programů u studia na střední nebo vysoké škole. Skvělá volba.

Mexico

Mexičané, potomci Aztéků a Mayů, se těší z bohaté tradice domorodých legend, uměleckých vyjádření a různorodých kultur. Země pouští, džunglí, hor a pláží nabízí zároveň zážitky ze setkání s pozoruhodnou moderní architekturou. Výborné jazykové školy s výukou většinou španělštiny, cenově výhodné kurzy i bohatý sportovní život na plážích.

Německo

Země nedaleko českých hranic, proslulá svou bohatou kulturní minulostí, oslavami svátků i historickými pamětihodnostmi. Němci, těšící se vysoké životní úrovni, jsou proslulí svou precizností a vysoce oceňují smysl pro přesnost a pro dochvilnost. Studenti na školách jsou vedeni k aktivnímu přístupu k životu, během týdne se věnují především studiu a většinu sportovních i sociálních aktivit si tedy ponechávají na víkend. Školy jsou na velmi vysoké úrovni, cenově dostupné, státní vysoké školy zdarma. Nabídka je i studia v angličtině.

Nový Zéland

Kia ora! Dobrý den ze země malebných přírodních scenérií, pasoucích se ovcí. Máte-li rádi pobyt pod širým nebem, grilování, relaxování a setkávání se s novými lidmi, tady je to pravé místo pro vás. Nový Zéland představuje směsici evropské, asijské a pacifické kultury, nadto ještě silně ovlivněné domorodými obyvateli Maory. Novozélanďané milují všechny druhy sportu od ragby, kriketu, po vodní polo. Na kterékoli z nádherných novozélandských plážích si můžete vychutnat surfování nebo si dopřát úžasný zážitek z pozorování velryb. Vysoká úroveň školství i vzdělání celkově, školy v nižší cenové hladině.

Portugalsko

Máte-li rádi hudbu a tanec, je Portugalsko dobrou volbou pro vaše studium v zahraničí. Počínaje kosmopolitním Lisabonem a konče nádhernými plážemi, má země pro každého něco. Poznejte starověké hrady a katedrály, rozeklaná pohoří, tržiště s čerstvými produkty pod širým nebem nebo folklorní slavnosti a festivaly. Fotbal, surfování, taneční kluby, lunaparky a festivaly jsou o víkendech hlavním zdrojem zábavy Portugalců. Školy nabízí většinou výuku jenom v portugalštině.

Rakousko

Země u českých hranic s mnoha možnostmi poznávání, od historických měst, jako je Vídeň nebo Salzburg, po úchvatné vrcholky Alp. Rakušané mají rádi umění a zdravý životní styl. V průběhu dějin hrálo Rakousko významnou roli jako centrum setkávání a prostředí pro kulturní výměnu. Školy jsou na skvělé úrovni. Zajímavé jsou pracovně studijní programy i nabídky v oboru hotelnictví a gastronomie.

Rusko

Geograficky i kulturně jedna z nejzajímavějších zemí. Ruská historie je stejně bohatá jako tradice a disponuje mimořádným kulturním dědictvím v oblasti hudby a umění vůbec. Najdete zde, na co si jen vzpomenete: hory, širé pláně, lesy, stepi, jezera, řeky, moře. Školství je na špičkové úrovni. Studenti navštěvují nejen jazykové, ale i výtvarné či hudební kurzy, bohatá je také nabídka pracovně studijních programů.

Španělsko

Destinace, kde se potkává Evropa s Afrikou a Středomoří s Atlantikem. Má fascinující historii, rozmanitou kulturu a pět úředních jazyků. Země je jedinečná množstvím místních kuchyní, životním stylem, festivaly, architekturou i hudbou. Školy jsou na výborné úrovni, výuka probíhá většinou španělsky, ale někde se vyučuje také angličtina. Kurzy se nabízejí s řadou doplňkových kulturních i sportovních programů. Zajímavé jsou i pracovní stáže.

Švýcarsko

Místo znamená zasněžené vrcholky Alp i travnaté kopce poseté pasoucími se krávami a mnoho křišťálově čistých jezer k tomu. Ve Švýcarsku je spousta příležitostí k lyžování, turistice, setkávání se s přáteli v kavárnách. Studium ve Švýcarsku je náročné. Jazykové školy i střední a vysoké školy většinou nabízejí studium v angličtině, francouzštině, němčině. Jedná se o špičkové evropské školy s náročným studiem a řadou mimoškolních aktivit. Výuka za vyšší ceny.

USA

Amerika je destinace s velikou diverzitou lidí, kultur, stravy i sportů, zemí, v níž najdete nejrůznější typy podnebí i krajiny či terénu. Je obtížné obecně doporučit, co byste měli podniknout a poznat v zemi, kde se prakticky každé město, předměstí i velkoměsto pyšní svojí jedinečnou přitažlivostí a svým životním stylem. Centrem života mládeže ve většině míst Spojených států je střední škola, možnosti pro mládež nabízejí také kluby a dobrovolnické aktivity. Sportovní kluby umožňují studentům se pravidelně věnovat těm nejoblíbenějším sportům. Studium je náročné, na cenově rozdílné úrovni, ale většinou velmi kvalitní, přijetí na renomovanou školu je prestižní záležitostí.

Velká Británie

tato země si již několik let drží pozici s nejlepším vysokoškolským vzdělávacím systémem na světě. Studiem v Anglii nebo Skotsku popř. ukončením jedné z univerzit v Anglii tak získáte obrovskou přidanou hodnotu, kterou zohlední každý zaměstnavatel. Angličtina je pro nás nejdůležitějším jazykem. Otevře vám dveře k cestování nebo pracovním příležitostem. Britské univerzity nabízejí na 40 000 oborů, můžete si vybrat přesně to, co vás zajímá a v čem se chcete rozvíjet. Vybavení škol patří k největším benefitům. Učíte se pomocí praktických projektů, zkoušíte si tvořit a vzděláváte se praxí. Cenově je studium přijatelné.
10/04/2020